Subaru - VR Sanal Showroom

 

Subaru - VR Sanal Showroom

Subaru
Geri Dön

Günümüzde otomotiv sektöründe sanal gerçeklik ve otomobil markaları için sanal gerçeklik kavramlarında hem çalışan hem de müşteri odaklı değerlendirildiğinde 2 jenerasyon ön plana çıkıyor. Z ve Y jenerasyonları yani Z ve Y kuşakları. 1980 ve 1999 yılına kadar doğan nesli kapsayan, düşünmeyi ve üretmeyi seven, sorgulamaya açık Y kuşağının favori teknolojisi akıllı telefonlar iken, 90’ların son dönemini de içine alarak 2000’lerde doğan, kişisel hırslarına düşkün, internet kuşağı milenyumun çocukları Z kuşağının gözde teknolojileri ise AR/VR. BofA Merrill Lynch Lobal Research’in de paylaştığı kuşaklar bazında teknolojik gelişmeleri gözden geçirdiğimizde, yön veren teknolojik gelişmeler sırasıyla, araba, televizyon, PC, akıllı telefon ve AR/VR yani Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik.

Şu an popülasyonun 32%’sini de Z kuşağının oluşturduğunu göz önüne alırsak, otomotiv sektöründe sanal gerçeklik ve otomobil markaları için sanal gerçeklik kavramlarında yakın bir dönemde hem satın almada hem de kurumsal organizasyon gelişmelerinde en çok söz sahibi olacak grup Z kuşağı. Buradan varacağımız sonuç; Z kuşağının alışkanlıkları, ilgisine göre otomotiv şirketleri araçlarını, çalışma ortamlarını, çözümlerini şekillendirmeli. Otomotiv sektöründe sanal gerçeklik ve otomobil markaları için sanal gerçeklik konusunu örneklerle anlatmaya çalışalım.

Otomotiv Sektöründe Sanal Gerçeklik ve Otomobil Markaları İçin Sanal Gerçeklik kullanım alanları olarak ilk akla gelenler pazarlama, satış, üretim, tasarım, eğitim gibi alanlar. Bir özet video ile giriş yapalım. Sonrasında Otomotiv Sektöründe Sanal Gerçeklik ve Otomobil Markaları İçin Sanal Gerçeklik konusunda derinlere ineceğiz.

https://sanalshowroom.subaru.com.tr/

X

Start
Star Wars opening crawl
from 1977
Remake by Tim Pietrusky

A long time ago, in a galaxy far,
far away....

It is a period of civil war. Rebel spaceships, striking from a hidden base, have won their first victory against the evil Galactic Empire.

During the battle, Rebel spies managed to steal secret plans to the Empire's ultimate weapon, the DEATH STAR, an armored space station with enough power to destroy an entire planet.

Pursued by the Empire's sinister agents, Princess Leia races home aboard her starship, custodian of the stolen plan that can save her people and restore freedom to the galaxy....